Promujemy firmę w internecie

Dodane: 26-11-2014 11:23
Promujemy firmę w internecie Artykuł o tym jaka usługa jest pozycjonowanie chorzów i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Ważna część procesu pozycjonowania

Dobór słów do pozycjonowania to ważna sprawa, gdyż to od tego zależy czy nasza...podstrona na dane słowo pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla fachowego pozycjonera kwestia doboru fraz to bardzo ważny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe frazy z danej branży, bo jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i kompletnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co pewnie skończy się totalnym brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Dobre i mniej dobre firmy oferujące pozycjonowanie

Pozycjonowanie jako branża w Polsce jest świeża, co nie oznacza, ze nie ma dużej konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz bardzo wiele firm zajmujących się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. SEO to sprawa w teorii łatwa, aczkolwiek nie dla każdego taka praca jest dobra. Wymagana jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma zatrudnia wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Nie warto oszukiwać przy seo - to szkodzi

Pozycjonować można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Whitehat seo to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie aby nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Jest to metoda, która gwarantuje długotrwałe i stałe efekty, bez ryzyka usunięcia witryny z pozycji. Jest też 'czarne' seo jest to odwrotność białego seo i często daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i często kończy się na wyrzuceniu witryny w wyszukiwarce. Niestety wiele pozycjonerów wykorzystuje tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


SEO jako proces działań

SEO jest to proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji danej strony w wynikach wyszukiwania. Założenie jest to dość nietrudne, jednak jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy SEO należy wziąć pod uwagę bardzo dużo zmiennych takich jak położenie geograficzne gdzie dana strona ma swoją działalność, ilość fraz i wiele innych mniej ważnych rzeczy. Wspomniałem już, że jest to proces, zatem na efekty trzeba czasami poczekać parę miesięcy. Istnieje kilka metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.